Żywa Lekcja Muzyki – 18 września, godzina 15:00 – Bezogródek ul. Piastowska 20

Już 18 września zapraszamy na finał jednej z inicjatyw w ramach naszego projektu „Kultura na życzenie”, który realizujemy w ramach dofinansowania Narodowego Centrum Kultury! Będzie to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci!

01_NCK_DK_2016_klrSZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Kochani najmłodsi! Zapraszamy Was – i Waszych rodziców! – na lekcję muzyki. Będzie ona nieco inna niż coś, co zazwyczaj kryje się pod tą nazwą. Odbędzie się poza naszymi murami, na świeżym powietrzu – w Bezogródek Food Truck Park. Nie będziemy uczyć teorii ani historii – poznamy za to z bliska przeróżne instrumenty, nauczymy wydobywać się z nich dźwięki oraz weźmiemy udział w tworzeniu piosenek wraz z krakowskimi zespołami SAYES i MEEOW, po to, by potem wspólnie wyśpiewać je w trakcie kameralnego koncertu. Będzie super zabawa oraz możliwość stania się najmłodszymi członkami krakowskiej sceny muzycznej! :-). Wydarzenie realizujemy we współpracy z Fundacją Krakowska Scen Muzyczna

WYDARZENIE NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/events/1259254297471838/

PROGRAM:
g. 15 – 17 – seria mini-warsztatów – spotkania z instrumentami i muzykami. Poznamy gitarę, gitarę basową, pady perkusyjne, cajon, zendrum, a nawet beatbox (rodzicu! Jeśli sam zadajesz sobie pytanie CO TO TAKIEGO – dowiesz się tego już niedługo :-)). Nauczymy się wydawać podstawowe dźwięki, bardziej zaawansowani adepci będą mogli nauczyć się prostych akordów lub rytmów, poznamy słowa piosenek oraz melodie, które będziemy mogli następnie zaśpiewać w trakcie koncertu. W skrócie: czekają nas gry i zabawy z melodią, rytmem i prawdziwymi instrumentami!

g. 17 – 18 – wspólny koncert najmłodszych adeptów wraz z zespołami Sayes i Meeow
https://www.facebook.com/sayesband
https://www.facebook.com/meeowpl/

GDZIE I KIEDY:
18 września 2016, Bezogródek Food Tuck Park, Piastowska 20, Kraków.
g. 15 – 18.

WSTĘP DARMOWY !!!

ORGANIZATORZY:
Klub Kultury Przegorzały – Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Fundacja Krakowska Scena Muzyczna

Projekt dofinansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016”. Żywa Lekcja Muzyki jest jedną z inicjatyw realizowaną przy współpracy z Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w projekcie „Kultura na Życzenie”.