Wieczorek Swingowy, sobota 7 lutego godzina 17:00

Wyjątkowe taneczne spotkanie dla par pragnących rozpocząć swoją przygodę z tańcami swingowymi. Zapraszamy na taneczne warsztaty przy muzyce takich sław jak Louis Armstrong czy Glenn Miller, którą poprzedzi prezentacja „Tańce swingowe wczoraj i dziś, czyli historia swingu w pigułce”. 

Szczególnie serdecznie zapraszamy pary 40+. Liczymy na to, że krakowskie środowisko swingowe wzbogaci się o tę grupę wiekową.

Warsztaty poprowadzi Anna Makselan ze studia tańców Swing&Sway 

Koszt 50 zł od pary

Zapisy: przegorzaly@dworek.eu

Po warsztatach w godzinach 19:00 – 22:00 będziemy kontynuować taneczną zabawę podczas wieczorku tanecznego,  na który wstęp jest wolny.

Skąd pochodzi Charleston? Kim był Shorty George? Jak narodził się najpopularniejszy z tańców swingowych zwany dzisiaj Lindy Hopem? Na te pytania i wiele innych odpowiemy podczas krótkiej prezentacji historii tańców swingowych oraz historii ludzi, którzy ją tworzyli.

Swing narodził się w USA w latach 30tych i zyskał popularność w następnym dziesięcioleciu – szczególnie po 1935 roku. Muzykę swingową wykonywały zazwyczaj duże zespoły, tzw. big-bandy; do najsławniejszych należały zespoły big-bandowe Counta Basiego, Benny’ego Goodmana, Duke’a Ellingtona i Glenna Millera. Obecnie swing przeżywa swój renesans.