Wernisaż wystawy Adama Pochopienia „Malarstwo i rysunek”

W piątek 15 stycznia, podczas Sąsiedzkiego Wieczoru Kolęd serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Adama Pochopienia „Malarstwo i rysunek”.

Adam Pochopień urodził się w Krakowie. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz Prezesem Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich. W 2001r otrzymał I nagrodę za projekt CHOCHOŁA STULECIA w konkursie organizowanym przez Teatr GROTESKA w Krakowie.
W 2005 r dostał II nagrodę w konkursie na „Projekt Smoka” organizowanym przez Gazetę Wyborczą w Krakowie. W 2013 roku został odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego medalem Honoris Gratia.Jest autorem projektów wnętrz min: Młodzieżowego Domu  Harcerza w Krakowie, sanatorium Sana w Polanicy Zdroju, banku BGŻ  w Tarnowie, biurowca Dolpasz we Wrocławiu, Banku Spółdzielczego w Tarnowie, dworca PKP w Przemyślu, projektu plastycznego Osiedla Barbary w Zabrzu, projektu plastycznego Osiedla Prądnik Czerwony, projektu ekspozycji stałej Zakładu Metali Lekkich Kęty, projektu ekspozycji „Polsport” w Brnie. Oprócz prac w zakresie projektowania wnętrz, ekspozycji wystawo­wych, zajmuje się malarstwem sztalugowym, ceramiką, rysunkiem i ilustracją. Wziął udział w około 370 wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi: w Salonach Malarstwa BWA i TPSP w Krakowie, w Galerii Pryzmat, Sukiennice ZPAP w Krakowie, w Biennale Malarstwa w Bielsku-Białej, w Festiwalach Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, w Galerii Stara Kordegarda w Warszawie, w Muzeum Stara Lubownia na Słowacji, w Galerii Fundacji Polska Japonia w Tokio w Japonii oraz w Niemczech. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i galeriach Polski, Francji, Niemiec, Szwecji, USA, Ukrainy, Norwegii, Japonii na Wyspach Bahama.