Instruktorzy

MAŁA  AKADEMIA PLASTYCZNA
Ewa Marlewicz
Artysta-plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wieloletni pracownik Dworku Białoprądnickiego i Klubu Kultury Przegorzały.

PIKSEL – WYTWÓRNIA DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ SZTUKI WIZUALNEJ
Katarzyna Agopsowicz
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, realizatorka wielu  sekwencji animowanych, stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa i Ministerstwa Kultury.
Strona wytwórni Piksel – Wytwórnia Dziecięcej i Młodzieżowej Sztuki Wizualnej

STUDIO WOKALNE
Marzena Alicja Michalczyk
Marzena Michalczyk – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Ukończyła z wyróżnieniem klasę śpiewu solowego w PSM II st. Im. Mieczysława Karłowicza. Bierze udział w licznych przedsięwzięciach zarówno muzycznych jak i teatralnych. W roku 2016 wzięła udział w spektaklu ’ Amadeus’ gdzie rolę Konstancji Mozart odgrywała wśród takich osobistości jak Jerzy Glybin, Mateusz Znaniecki czy Grzegorz Eckert. Laureatka Śląskiego Konkursu Wokalnego: 2014 – III miejsce, 2016 – II miejsce. Wyróżnienie podczas przesłuchań makroregionalnych CEA we Wrocławiu 2016. Perła Powiatu Krakowskiego 2012. Od 2011 roku współpracuje z licznymi Agencjami Artystycznymi, zespołami, muzykami czy solistami, ośrodkami kultury czy kościołami. Koncertuje z szerokim wachlarzem repertuarowym m.in od 4 lat nieprzerwanie wykonuje utwory Anny German w całej Polsce. W Klubie Kultury Przegorzały prowadzi Przegorzalskie Studio Wokalne.

SKRZYPCE
Zuzanna Hanusz-Zielińska 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec, absolwentka Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego,  nauczała w firmie Muzyka Dla Smyka. Grała min. w Forum Sinfonia USA i Kaliningrad.

LOGOPEDA
Anna Muchacka-Bohosiewicz
Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej na kierunku logopedia. Prowadziła zajęcia i konsultacje logopedyczne w wielu ośrodkach między innymi w Prywatnym klubie malucha „Pozytywka”, przedszkolu „wiat Dziecka”, czy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie.

JĘZYK  ANGIELSKI
Beata Marszałek
nauczyciel dyplomowany z Certyfikatem z języka angielskiego Uniwersytetu w Cambridge CPE Certificate of Proficiency in English.

JĘZYK  FRANCUSKI
Katarzyna Matusik
Absolwentka filologi romańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Słuchaczka Uniwersytetu Toulouse – Jean Jaurès. Tłumaczka z języka francuskiego w trakcie „Światowych Dni Młodzieży”, lektorka języka francuskiego w Szkole Języków Obcych TINA w Krakowie.

STORYTIME, SONGS & RHYME-S i GRY I ZABAWY W JĘZYKU ANGIELSKIM
Jolanta Bik
absolwentka AWF-kierunku nauczycielskiego, specjalność: korekcja wad postawy. Posiada dyplom: Cambridge English Certificate in ESOL International (First) opiekun w St.Anthony’s Elementary School, Canada.

JĘZYK HISZPAŃSKI
Olga Sewiłło
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz Języków Irańskich w Uppsali, koordynatorka sekcji Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury.

JĘZYK WŁOSKI- KONWERSACJE
Stefano Greco 
Mieszkaniec Como, w Klubie Kultury Przegorzały pracujący jako wolontariusz w ramach programu Erasmus Plus. Muzyk.

BALET I TANIEC WSPÓŁCZESNY
Katarzyna Krzysztofek
Dyplomowana i licencjonowana instruktorka tańca współczesnego. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Studium Aktorskiego Lart. Swój warsztat taneczny rozwijała między innymi w szkole Agustina Egurroli, gdzie poznała tajniki także innych stylów tanecznych. Taniec współczesny, którego jest instruktorką to taniec wywodzący się z tańca klasycznego, jednakże pozbawiony jego sztywnych zasad. Wolność, emocjonalność oraz potrzeba wyrażania siebie poprzez ruch to jego najistotniejsze elementy.

TANIEC NOWOCZESNY -HIP-HOP
Jakub Łuba
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziału Prawa i Administracji, choreograf, instruktor tańca i tancerz studia tańca SPOKO, grupy BrandNew, Gruff. Laureat nagród tanecznych, konkursów i przeglądów

TANIEC Z ELEMENTAMI AKROBATYKI
Klaudia Szczepańska
Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Etnologia i antropologia kulturowa, uczestniczka kursów animatora czasu wolnego, Aqua animator i taniec w animacji

NAUKA GRY NA  PIANINIE
Andriy Hrabovskiy
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Instrumentalistyka i student Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczyciel fortepianu w Szkole Muzycznej dla Dzieci w Chmielnickim Kolegium Muzycznym na Ukrainie. Zdobywca między innymi II miejsca w Konkursie Pianistycznym „III Wiosenne Spotkania przy Fortepianie” , członek Chóru Passionart, Górecki Chamber Choir

Patrycja Przyborowska
Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina  w Krakowie i studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Krakowie, na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń i kursów. Posiadająca duże doświadczenie pedagogiczne (m.in. Orkiestra Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie, Chłopięcy Chór Filharmonii Krakowskiej, nauczyciel kształcenia słuchu w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia „Wokal.art”, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta ).

NAUKA GRY NA GITARZE
Piotr Przyrowski 
Gitarzysta zespołów muzyki rozrywkowej „Lithehouse”, „Prince Tag”, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary klasycznej.

Paulina Pietrusza
Studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Krośnie. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, min.: II miejsce w międzynarodowym konkursie gitarowym w Krynicy zdroju (2014), I miejsce na ogólnopolskim konkursie młodych instrumentlistów w Jaśle (2015), III miejsce na ogólnopolskim konkursie gitarowym CEA w Inowrocławiu (2016). Stypendystka min. Ministerstwa Kultury, prezydenta miasta Krosna. Wzięła udzial w programie telewizyjnym „Mała orkiestra” i dostała się do finału. Koncertuje uświetniając różne imprezy okolicznościowe.

GIMNASTYKA REHABILITACYJNA
Klaudia Jeziorowska
Fizjoterapeutka, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uczestniczka kursów tapingu medycznego, masażu tkanek głębokich i animatora zabaw dziecięcych.

JOGA wg metody Sivanandy
Małgorzata Szymkowiak
Dyplomowany nauczyciel jogi metodą Sivanandy (certyfikat wydany przez The International Sivananda Yoga Vedanta Centre w Berlinie). Prowadziła zajęcia indywidualne i grupowe w Krakowie (min. w Centrum Jogi Ananda, Klubie Kultury Vademecum, Domie Kultury Podgórze, Centrum Yogi i Ayurwedy), Warszawie – Centrum Praw Kobiet, Indiach – w Ashramie Sivanandy i Francji – zajęcia indywidualne. Pasjonatka filozofii wschodu, miłośnik natury. Współtwórczyni portalu edukacyjnego Nauka to Zabawa – www.naukatozabawa.pl


IMPREZY
Olga Sewiłło
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz Języków Irańskich na Uniwersytecie w Uppsali, koordynatorka sekcji Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury. Z wykształcenia i zamiłowania iranistka, z zawodu manager kultury.

Dorota Świszczewska
Aktorka, wokalistka, animator kultury. Absolwentka Studium Wokalnego w Szkołach Artystycznych TOP-ART w Szczecinie, studentka w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Aktorka Teatru „nie ma” w Szczecinie. Instruktor i wychowawca na młodzieżowych obozach aktorskich na Przystani Wyobraźni Poszukiwaczy Przygód.

KIEROWNIK KLUBU KULTURY PRZEGORZAŁY
Alicja Rożnowska Szpot
Absolwentka Politechniki Krakowskiej, długoletni pracownik Centrum Młodzieży im.Henryka Jordana oraz Stowarzyszenia Rozwoju Integracji Młodzieży STRIM.