Lato Seniora

Seniorze, jeśli nie wystarcza ci działka i opieka nad wnukami. Jeśli chcesz dać z siebie więcej, podzielić się doświadczeniem, spotykać nowych ludzi, czuć się aktywnym i potrzebnym zapraszamy Cię do udziału w naszych projektach, warsztatach i spotkaniach:

„Światłocień”

Podczas wakacji zapraszamy seniorów do Przegorzał na tygodniowe warsztaty malarskie dla seniorów – artystów amatorów. Pod czujnym okiem artysty plastyk Ewy Marlewicz powstaną wspaniałe malarskie prace, które pokazane zostaną na wystawie.
Terminy: 27.07.015.-31.07.015, godziny: 11:00-15:00
koszt: 50 zł/tydzień, Zapisy do dnia 20.06.2015

„Twoje drzewo genealogiczne”

Warsztaty genealogiczne dla Seniorów podczas których pracując na programach do tworzenia, gromadzenia i obrazowania danych zbudujecie drzewo genealogiczne swojej rodziny. Nie jest wymagana wcześniejsza umiejętność obsługi komputera.

Terminy: 30 czerwiec, 7,14 i 21 lipiec
godziny: 14:00 -16:00
koszt: nieodpłatnie, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Laboratorium Multimedialne

Zajęcia dla  seniorów-pasjonatów nowoczesnych technologii. W programie fotografia cyfrowa, komputerowa obróbka zdjęć, grafika komputerowa i wektorowa, prezentacja multimedialna, montaż obrazu video, film animowany i eksperymenty filmowe.
Zajęcia we wtorki 17:00-19:00
Odpłatność 20 zł

„Nordic walking” szkoła 48 na Bielanach

Marsz z kijkami po dobrym opanowaniu techniki – uaktywnia 90% mięśni całego ciała. Jak opanować tę technikę żeby jak najefektywniej ćwiczyć? Dowiecie się na drugim spotkaniu dla seniorów na Bielanach. Spotkanie poprowadzi instruktor Nordic Walking.

Terminy: 1 lipiec
godziny: 10:00-12:00
koszt: nieodpłatnie

„Porozmawiamy o diecie” szkoła 48 na Bielanach

Jakie składniki odżywcze powinny znaleźć się w diecie seniora i na czym polega racjonalna dieta osób starszych? Jak pielęgnować włosy, skórę i paznokcie seniora? Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kosiorowska.

Terminy: 7 lipiec
godziny: 19:00
koszt: nieodpłatnie