„INTEGRart” – Wolontariat Europejski 2018/2019

Po kolejnym udanym projekcie Wolontariatu Europejskiego „GET ORGANIZED” pożegnaliśmy naszych wolontariuszy Iris Lindeboom z Holandii, Fany Haralambidi z Grecji oraz Alvaro Romero Escalante z Hiszpanii. To jednak nie koniec naszej przygody z Wolontariatem.

We wrześniu ruszamy z nowym projektem w ramach programu ERASMUS + „INTEGRart”. W bieżącym roku 2017/2018 gościmy tym razem aż 4 wolontariuszy, którzy realizują projekt w następujących instytucjach:
Stefano Greco z Włoch w Klubie Kultury Przegorzały, Raphaël Beaufils z Francji w Szkole Podstawowej nr 48 na Bielanach, Lidia Bonet Aril z Hiszpanii w Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Rodzicom oraz Roxane Girin z Francji w Dworku Białoprądnickim.

 

 

Projekt „INTEGRart” 2018/2019 będzie trwał 12 miesięcy. Jego celem jest integracja międzykulturowa głównie poprzez kulturę i sztukę oraz rozwijanie kompetencji zawodowych w dziedzinie zarządzania kulturą.

Projekt realizowany jest we współpracy z organizacjami Associazione del Volontariato Comasco z Włoch, Ligue de l’Enseignement des Côtes d’Armor z Francji, Consell Comarcal de l’Urgell z Hiszpanii oraz Concordia Frances również z Francji, które zgłosiły Stefano, Guillaume, Lidię i Roxane jako kandydatów do projektu.

Informacje o projekcje Fany znajdziecie na fan page: 150-days-of-EVS-Krakow

Jeżeli chcecie śledzić przygodę Iris Lindeboom z wolontariatem,  czytajcie jej blog https://iris.lindeboom.nu/