Inicjatywy Lokalne, Program Dom Kultury +

01_NCK_DK_2016_klrRozpoczynamy realizację kolejnej części naszego projektu ” Kultura na życzenie”. Nasz wniosek uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury i dzięki temu odbędą się u nas już wkrótce poniższe projekty:

„Piosenka jest dobra na wszystko” – cykl spotkań z piosenką dla seniorów prowadzonych przez Wojciecha Dąbrowskiego połączona z konkursem na najlepsze wykonanie wybranego utworu.

„Ocalić od zapomnienia” – projekt mający na celu zachowanie pamięci i historii dzielnicy Zwierzyniec poprzez digitalizację i opracowanie udostępnionych rodzinnych pamiątek oraz dokumentów.

„Żywa lekcja muzyki” – spotkanie dzieci i ich rodziców z doświadczonymi muzykami i zespołami, które przedstawią słuchaczom i pasjonatom muzyki kulisy i realia sceny muzycznej, a także pozwolą na wspólną zabawę z prawdziwymi instrumentami

„W śpiochach, w szortach lub w spódnicy – spaceruję po dzielnicy” Zadanie ma na celu zaproszenie rodzin z dzielnic Bronowice i Zwierzyniec do poznania okolicy, w której mieszkają. Zostaną przygotowane rodzinne przewodniki w formie darmowego e-booka