EKO-ANIMACJE – nieodpłatne warsztaty podczas Akcji Lato

BRAK MIEJSC na nasze warsztaty EkoAnimacje.
Wakacyjne warsztaty poświęcone produkcji filmu animowanego tworzonego przez uczestników, prowadzone przez graficzkę i autorkę filmów animowanych Katarzynę Agopsowicz.
Tematem Eko-animacji będzie krakowski smog i ochrona środowiska. Filmy naszej wytwórni zdobywają nagrody na prestiżowych festiwalach filmów dziecięcych.Projekt wspiera Stowarzyszenie Projekt Kraków oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Terminy: 27 czerwiec do 15 lipiec 2015
zapisy : do dnia 20.06.2016
miejsce 1: Przegorzały
godziny: 9.00 – 12.00 (z ew.opieką 8:00-17:00)
wiek uczestników: 10-18 lat
koszt: NIEDPŁATNIE, zapisy
w przypadku opieki – 20 zł/dzień + ew. 10 zł obiad

miejsce 2: szkoła nr.48 na Bielanach
godziny: 13:00 – 16:00
wiek uczestników: 7-12 lat
koszt: NIEODPŁATNIE, zapisy

KARTA UCZESTNIKA AKCJI LATO 
warunki uczestnictwa
Program Akcji Lato

Filmy naszej wytwórni zobaczycie na naszym kanale: Wytwórnia filmowa Przegorzały

Wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Kraków zapraszamy naszych uczestników na Projekt EKO-ANIMACJE, dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który ma na na celu podniesienie świadomości i edukację dzieci i dorosłych w dziedzinie ochrony środowiska – w szczególności problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza i gospodarką odpadami.

wfosigw logotype - colorProjekt składa się z trzech zasadniczych części:

część edukacyjna-  warsztaty dla dzieci ze „Szkiełkiem i Okiem”, które odbędą się w CK Dworek Białoprądnicki i w jego filiach podczas Akcji lato (lipiec 2016), których celem jest przekazanie wiedzy na temat zanieczyszczenia środowiska i gospodarki

część warsztatowa- warsztaty filmowo-animacyjne dla dzieci odbywające się w tych samych miejscach  i terminie, które mają na celu praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów  i zwizualizowanie jej poprzez artystyczną formę czyli film animowany.

część konkursowa- organizacja ogólnopolskiego konkursu dla dzieci na animację filmową, poruszającą tematykę zanieczyszczenia środowiska, gospodarki odpadami i promowania postaw proekologicznych. Pula środków przeznaczona na nagrody w Konkursie wynosi do 2000 zł.

Regulamin konkursu filmowego

Karta zgłoszenia do konkursu Eko-Animacje

zakończenie – rozdanie nagród na uroczystej gali finałowej w nowej siedzibie CK Dworek Białoprądnicki , połączone z warsztatem dla nauczycieli i instruktorów z animacji filmowej. Efekty projektu w postaci proekologicznych filmów stworzonych przez dzieci będą rozpowszechniane przez Centrum Filmu Edukacyjnego Uniwersytetu Pedagogicznego, Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Krakowski Alarm Smogowy.