Dziady z Witoldem Vargasem 28 października

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju opowiadanie legend, które poprowadzi Witold Vargas, doświadczony opowiadacz, ilustrator i nauczyciel. Opowie on na żywo baśń swojego autorstwa, Josafat i Papajaczka, opartą na wierzeniach, podaniach i zabobonach związanych z obecnością zmarłych  w świecie żywych. Historia zawiera grozę, jak wszystko o czym myśli się w okolicach Święta Zmarłych czy dawnych „Dziadów”. Jednak w wersji familijnej dla każdego wieku znajdą się odpowiednie treści. Trzeba będzie jednak uzbroić się w odrobinę odwagi i w duże poczucie humoru 😉 Stosowne do okazji makijaże i przebrania mile widziane.

Spotkanie odbędzie się przy okazji promocji znakomitego i niezwykle popularnego wśród czytelników  “Bestiariusza słowiańskiego”, wydanego nakładem wydawnictwa BOSZ, pozycji której Witold Vargas jest współautorem.

Dodatkowo wydarzenie uśwetni oprawa muzyczna przygotowana przez DOLĘ – Zespół Pieśni Bez Tańca. Zespół DOLA to pięć kobiet wykonujących pieśni tradycyjne z Polski, Ukrainy i Białorusi. Wokalistki sięgają głównie po pieśni obrzędowe, liryczne i ballady.

START: 28.10.2018, godz. 18:00

Wstęp 10 zł (od osoby dorosłej), zapisy i wpłaty do dnia 25.10.2018
zapisy.przegorzaly@dworek.eu
Dla pierwszych 3 osób, które się zapiszą przewidziane są nagrody od wydawnictwa 📚🧙‍♥