Dziady – rodem z Hiszpanii i Włoch

Zapraszamy obcokrajowców, studentów oraz wolontariuszy programu Erasmus Plus oraz osoby dorosłe posługujące się biegle językiem angielskim do udziału w Dziadach rodem z Hiszpanii i Włoch, które odbędą się 19 października o godzinie 18:00. Dziady to stary słowiański rytuał, związanych z obcowaniem żywych ze zmarłymi.

Celem tego wydarzenia jest przypomnienie polskiej tradycji oraz przedstawienie starych tradycji włoskich i hiszpańskich, poświęconych upamiętniu duchów przodków i życzeniu powodzenia i dobrobytu na nadchodzącą zimę.

Wszyscy cudzoziemcy przebywający w Krakowie mogą wziąć udział w i przygotować się z nami na ciężki zimowy pobyt w Polsce … bo „winter is comming” 🙂

We are welcome to invite you to Spanish and Italian DZIADY event!
Dziady is an ancient Slavic feast, commemorating the dead. Also called Slavic Halloween.
The aim of this event is to present to all international people the Italian and Spanish old traditions, as people used to do in the past to commemorate the spirits of their ancestors and wish luck and prosperity for the incoming winter time.
All the foreigners in Krakow are welcome to participate in Spanish and Italian Dziady event and prepare with us for the heavy winter time in Poland… because „Winter is coming” 🙂